Gyakorlatilag már nincs olyan okostelefonos, táblagépes vagy laptopos ember aki ne csatolt volna fel legalább egyszer egy szabadon hozzáférhető wifis hálózatra (egy Access Pointra vagy más nevén AP). A csatlakozás felemelő érzés, ha pillanatok alatt megtörténik a bejelentkezés, de elég hervasztó lehet, ha alig meg alig tudunk fellépni. És ha fel is lépünk sokszor alig meg alig töltődnek be a weboldalak. Ekkor jön a gondolat, hogy jó-jó hogy ingyen van, de akkor minek van, ha amúgy sincs??? Kedves felhasználó, hidd el, nem csak neked kellemetlen az, ha nem megy rendesen az amúgy ingyenes Wifi, hanem annak is aki szolgáltatja.
A telepített AP-kat sok esetben figyelik szakemberek. Nézik az egy időben felcsatolt ügyfelek számát és az adatforgalmat. Sokszor nincs is gond egy bizonyos pontig. De ha sok az ügyfél, akkor bedugul az egész. Persze mindig az a kérdés, hogy mi a ”sok”? Ezt elég nehéz megmondani, de tény, hogy akár több mint 100 ügyfelet is képes kiszolgálni az a hálózat, melynek adója egy ALTAI A8n Super WiFi. Hogy miért vagyok ebben olyan biztos? Mert szakemberek tesztelték. Ráadásul olyanok, akik a magyar nyelvet szólják :)
Viszonylag egyszerű olyan környezetben wifis jelet sugározni, ahol nincs más adó a környéken. De nem akkor, ha rengeteg a fa és még a betápot is meg kell oldani, mint mondjuk egy szabadtéri rendezvényen, például egy fesztiválon. És bár nem tűnik nehéznek mégis az, ha azt akarjuk, hogy az akár 100 egy időben felcsatolt felhasználónak egy kellemes élmény legyen a böngészés. Igazán érdemes erre rákölteni, hiszen egy rendezvényen több 100 résztvevő is internetezik, majd pedig ezt a tényezőt is hozzáteszik, amikor értékelik az eseményt.