Az okos ember is buta, ha nincs Internet?
Nem egyszerű választ adni erre a kérdésre. Lehet szó egy zseniről, mert, ha nincs Internet, akkor a router beállítása meghiúsulhat.
Így járt főhősünk is. Minap felhívta telefonon az egyik ismerőse, hogy legyen szíves, menjen el hozzá és állítsa be wifis routerét. Laptopja van ... de minek a laptop, ha nem tud elszakadni a kábelek korlátaitól. A helyszínre érkezve rápillantott a szolgáltató jeltovábbítójára és látta, hogy az internetes égőcske nem ég - vagyis nincs aktív internet.
A wireless router beállítása
Mivel egy router beállításához nem szükséges aktív internet kapcsolat, így nekiállt a feladatnak. Wifin rácsatlakozott a routerre a 192.168.0.1-es IP címen, majd belépett az admin/admin kombinációval. Gyorsan le is cserélte a belépési adatokat, majd beállította, hogy a kapcsolat titkosított is legyen és jelszóval védett is. Ezután a WAN beállításoknál kiválasztotta a PPPOE-s kapcsolatot és beírta az Internet szolgáltatótól kapott felhasználónevet és jelszót. Mentés és kész. Igazából mást nem is kell állítani a wireless routeren, ahhoz hogy internetezni lehessen laptoppal, táblagéppel vagy okostelefonnal. A router WAN portjába be lett dugva a hálózati kábel; az egésznek működnie kellett volna, amint megjön az Internet a szolgáltatótól. Eltelt egy nap és csörög a telefon. Nem megy az internet. Hm, mi a csoda! Vajon miért nem megy? Főhősünk ismét elment a telefonálóhoz. Átnézett minden beállítást, de mégsem ment az internet - pedig már volt jel a szolgáltatótól. HMMM ... minden átnézve és mégsem megy.
Nem mindig az ésszerűség győz!
Bár volt gyakorlata a routerek beállításában, most a varázslót használta (amit korábban nem tett, ugyanis az a ”butábbaknak és a lustábbaknak van” létrehozva) - quick setup néven ismert. Értelemszerűen lépkedett és megadta az alapinformációkat. Majd mentés ... a wifis router újraindul és láss csodát a laptopon: VAN NET!
Ennek a bejegyzésnek itt a vége ...