A wifi elterjedésével egyre jobban szorulnak ki a kábeles megoldások hálózatépítéskor. Mindenki szeretne megszabadulni a kábeleitől. Nincs már kábele a billentyűzetnek, az egérnek, a nyomtatónak, de még az Ip kamerának sem. Azonban a fő adatátviteli eszköz még mindig a kábel marad. A kábelnél nincs jobb és stabilabb de ha van kábel, akkor megint oda jutunk, hogy hogyan kellene eltűntetni - persze nem megszüntetni, csak hogy kevésbé legyen látható/zavaró.
A kábel eltűntetésének több módja is van. Az egyikre általában már nincs lehetőség, ugyanis állnak az épület beton és tégla falai. A másik módszer a falon és plafonon, és ha ezekre nincs lehetőség, akkor sokszor a padlón (taposócsatorna).
Bár az otthonunkban is fontos, hogy hogyan vezessük a kábeleket, sok esetben mégsem élveznek túl nagy figyelmet, ugyanis a fal tövében, a szekrények hátánál jól elbújnak. Elegendő lehet egy kábelkötegelő (természetesen akkor, ha legalább 2 kábel van). Irodában már kényesebb a helyzet, ugyanis sok esetben az helységek szélein járkálnak az ott dolgozók. Ekkor jöhet szóba a:
Kábelcsatorna
Ezek a műanyag kábel csatornák többféle színben és többféle méretben kaphatók. Az a kérdés, hogy milyen színű eredetileg a fal és hogy hány kábelnek kell beleférnie. A felfogatásuk általában egyszerű, bár semmisem olyan egyszerű soha, mint ahogy azt beállítják :) Az egyik felcsavarozható a másik ragasztható (öntapadós). Véleményem szerint a ragasztócsíkkal ellátottat könnyebb feltenni, viszont eltávolítása esetén ez is nyomot hagy a falon (előbb tervezzük meg, hogy hová tesszük).
Szegélyléc csatorna
Egyes esetekben jól használható a szegélyléc a kábelek eltűntetésére.