Manapság talán a legtöbben Wifit használunk, ugyanis így a legkönnyebb csatlakozni a nethez, legyen szó laptopról, táblagépről, telefonról, vagy egyéb eszközről. De mi van, ha nem tudunk csatlakozni a Wifihez? A laptoppal van a baj? Esetleg a routerrel? Nézzünk meg néhány gyakori hibát!
A laptoppal van gond?
Először is, a laptop vajon észleli a hálózatot? A tálca jobb oldalán levő internet-ikon jelzi ezt. Ha nem látja a hálózatot, be kell kapcsolni a Wifit. Némelyik laptopon fizikai gomb van erre, de ha nem volna, akkor az Fn, valamint F1 és az F12 közötti funkcióbillentyűk egyikének együttes megnyomásával léphetünk fel a hálózatra, amelyiken ezt indikálják (pl. sok esetben egy Asus laptopon az Fn+F2-t kell megnyomni egyszerre). Ha ezek után sem érzékeli a Wifit, akkor szóba jöhet még a driver-probléma. Ez esetben a drivert frissíteni kellene. Ezt megteheted a vezérlőpultban, az eszközkezelőben (angolul Device Manager). Ha ez is rendben van, de még mindig nincs net, akkor lehet, hogy a BIOS-ban kell kutakodni, mert lehet ott van kikapcsolva a Wifi (a BIOS-ban az „Enable Wireless Connection” beállítást kell keresni).
A router lenne a ludas?
Azután vessünk egy pillantást a routerre. Be van dugva az internet kábel? A WAN portba? Talán, csak újra kell indítani. Némelyik routeren van ki-bekapcsoló gomb. Ha nem lenne, akkor húzzuk ki az áramforrásból, majd várjunk néhány másodpercet, amíg visszadugjuk. Ha ez sem hozza a várt eredményt, lehet, hogy vissza kell állítanunk a routert a „Reset” gombbal - figyelem, ebben az esetben mindent újra be kell állítani.
Ha ezek után sincs net, talán a vírusirtó okoz problémát, vagy egy vírus, de nem kizárt, hogy az internet szolgáltatónál van a hiba.